Nowa płyta 1860

1860 Artificial daylight cover art

Przeszło 2 miesiące temu mieliśmy okazję posłuchać po raz pierwszy kolejnej piosenki 1860 zapowiadającej nowe wydawnictwo. Dziś wiemy już, po długim oczekiwaniu – bowiem pierwszy singiel pojawił się ubiegłego roku w maju – jak wygląda okładka nadchodzącego albumu. Artificial daylight zawierać będzie 10 utworów. Wśród nich znajdą się Go Forth oraz Socialite. Czy muzyka 1860 nadal nieść będzie trochę beatlesowskich, ale i folkowych melodii? Dowiemy się już 1 sierpnia.

Brzmienie 1860 charakteryzuje się unikalnym stylem. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne folkowe wpływy. Jednak nie osiadają na mieliźnie swoich dźwiękowych przestrzeni. Wciąż poszukują, czasem znajdą coś pod banderą popu czy indie, nie gardzą też post-rockowymi klimatami, które nikogo dziwić nie powinny za sprawą kapeli The Telepathetics, która tak naprawdę zapoczątkowała współpracę jako 1860. Więcej informacji o zespole znajdziecie tutaj. Co tym razem zaprezentują Fleet Foxes Islandii?

Nowy album, tak jak i debiutancka płyta, zawierać będzie utwory także w języku angielskim, przez co łatwiej zespołowi trafić do szerszego grona odbiorców. Nie zabraknie harmonii wokalnych, możemy też liczy na melodie łatwo wpadające w ucho.

Poprzednik Artificial daylight ukazał się w 2011 roku i nosi tytuł Sagan. Każdy z singli, które promowały tę płytę, trafiał do pierwszej dziesiątki na listach przebojów radiostacji islandzkich.

Nie zapominajcie, że teledysk 1860 jest w drodze!

Written By
More from úlfurinn
Nowy singiel Múm – Toothwheels
Múm odwiedzi Polskę na początku października przy okazji trzech koncertów – w...
Read More
Leave a comment