Garść newsów od Hjaltalín

Tak jak obiecywał, zespół Hjaltalín oficjalnie wydał nowy utwór Engill Alheimsins, który powstał na potrzeby produkcji Islandzkiego Teatru Narodowego. Tekst utworu stworzył Pálmi Örn Guðmundsson, brat autora powieści, której adaptacją jest sztuka Englar Alheimsins (Anioły Wszechświata). Jest on oparty na przeżyciach autora. Członkowie Hjaltalín napisali muzykę do całej sztuki, zaś ta jedna kompozycja została wydana i opatrzona teledyskiem.

Mimo rozsiania po świecie – Rebekka przeniosła się do Nowego Jorku, pianista Hjörtur jest w Amsterdamie, a skrzypek Viktor Orri mieszka w Berlinie – zespół wciąż dobrze prosperuje. Zakończył prace nad muzyką do teatralnej adaptacji Aniołów Wszechświata i planuje jesienną trasę po Europie, podczas której na pewno odwiedzi Warszawę. Ostatni album Enter 4 zostanie wtedy wydany poza granicami Islandii. Natomiast najnowszy singiel Crack in a Stone ukazał się niedawno na winylu, ale obecnie jest dostępny jedynie na Wyspie – zmieni się to zapewne w okolicach sierpnia. Lato zapowiada się pracowicie dla zespołu – stoi pod znakiem nagrywania nowego materiału, który muzycy Hjaltalín pragną skończyć pisać jeszcze w tym roku, ale z jego wydaniem poczekają przynajmniej do połowy następnego. Do tego czasu zamierzają skupić się na wydaniu ścieżki dźwiękowej do niemego filmu Days of Gray, ale wspomnieć też należy, że przynajmniej trójka z siedmiu członków zespołu pracuje nad solowym materiałem.

Zatem pozostaje trzymać kciuki, żeby Warszawa nie była jedynym polskim miastem, w którym Hjaltalín pojawi się w tym roku!

Hjaltalín na Gogoyoko

Written By
More from úlfurinn
Unsound Festival 2014
XII edycja krakowskiego festiwalu Unsound, którego motywem przewodnim w tym roku będzie...
Read More
Leave a comment