Amiina – The Lighthouse Project EP

7 czerwca ukaże się najnowsze wydawnictwo Amiiny. Nie będzie to po prostu kolejna zwyczajna płyta, ale zapis wyjątkowego projektu, którego pomysł powstał 4 lata temu.

Historia, jak to w przypadku islandzkiej muzyki jest niezwykła. Jakieś 4 lata temu zespół wybrał się w koncertową podróż po islandzkich latarniach morskich. Ze względu na specyfikę miejsc, w których odbywały się koncerty powstał specjalnie skomponowany repertuar. Impulsem dla powstania projektu okazał się pierwszy występ Amiiny w latarni morskiej. Ktoś z publiczności stwierdził, że stojąc na najwyższym piętrze latarni czuł, jakby muzyka wydobywająca się z tego miejsca wylatywała na zewnątrz i przemierzała przestrzeń poprzez ocean zamiast światła wysyłanego przez latarnię.

Dziewczyny mówią, że to było niezwykłe doświadczenie – podróż dużym vanem, pełnym instrumentów, w towarzystwie fotografa, jednego z małżonków, nowo narodzonego dziecka i kolejnego, które miało się niebawem narodzić przemierzały islandzkie drogi, gdzieś na końcu świata po to, aby grać swoją muzykę.

W ubiegłym roku Amiina postanowiła powrócić do tego projektu. Tym razem po to, aby nagrać utwory w ich oryginalnych aranżacjach i pozwolić muzyce wyruszyć w podróż przez świat, tym razem już na zawsze. Ponieważ zależało im na odtworzeniu intymnej atmosfery tamtych koncertów Amiina nagrała wszystkie utwory w studiu rejestrując je na żywo, tak jak podczas koncertów.

The Lighthouse Project EP zostanie wydane już 7 czerwca. Dostępna będzie wersja winylowa, a także specjalna płyta z 22-stronicową książką.

cover-small-1024x1024Amiina – The Lighthouse Project EP

Lista utworów:
1. Perth
2. Hilli (Lighthouse version)
3. Bíólagið
4. Leather and Lace
5. Kola (Lighthouse version)
6. N65°16,21 W13°34,49

 

Płytę można będzie zamówić w internetowym sklepie Amiiny.

Written By
More from Bartek Wilk
Grúska Babúska – interview with Harpa!
If you are looking for some original and surprising sounds you should...
Read More
Leave a comment