Hver er ég? – pierwszy teledysk Grísalappalísa

Grísalappalísa photo: Magnus Andersen www.magnusandersen.co

Nie tak dawno pisaliśmy tutaj o nowym zespole o nazwie Grísalappalísa, który powstał w Reykjavíku w ubiegłym roku i szturmem zdobywa islandzką scenę muzyczną, racząc słuchaczy wybuchową mieszanką rocka i post-punku. Jeszcze niecałe trzy tygodnie temu znany był tylko pierwszy singiel – Lóan er komin i tytuł debiutanckiego wydawnictwa. Dziś mamy już za sobą premierę tejże płyty, a drugi singiel – Hver er ég? – doczekał się teledysku.

Debiutancka płyta Grísalappalísa pod tytułem Alí zawiera 7 oryginalnych kompozycji. Charakteryzuje się punk rockowym brzmieniem i ciętymi islandzkimi tekstami autorstwa wokalisty – Baldura Baldurssona, nawiązującymi do tradycji literatury islandzkiej. Jest to album koncepcyjny i serwuje słuchaczom dziką przejażdżkę po ciemnych zaułkach śródmieścia Reykjavíku wraz ze zdesperowanymi narratorami. A wszystko po to, by znaleźć cel, miłość i przede wszystkim dziewczynę o imieniu Lísa. Album został nagrany i zmiksowany w drugiej połowie ubiegłego roku przez gitarzystę zespołu Alberta Finnbogasona i zmasterowany przez Finnura Hákonarsona w Finlandii w marcu 2013 roku. Grísalappalísa - Alí Ostateczny efekt ukazał się 10 lipca nakładem wytwórni 12 Tónar. Albumu posłuchać można już na Gogoyoko, profilu Bandcamp czy Spotify. Tracklista przedstawia się następująco:

1. Kraut í G
2. Allt má (má út)
3. Lóan er komin
4. Fjallkirkjan
5. Brost’ ekki of bjart
6. Hver er ég?
7. Skrítin birta

Drugi singiel Hver er ég? (Kim jestem?) trwa niespełna 2 minuty i jest najkrótszym utworem na płycie. Rozpoczyna się niewinnie brzmiącym, wkręcającym się pod czaszkę lalala i już sam ten początek powinien obudzić niepokój, że zaraz panowie zrobią jakiś muzyczny dowcip. W rzeczy samej. Zobaczcie sami, co wyreżyserował świeżo upieczony absolwent FAMU w Pradze oraz perkusista zespołu – Sigurður Möller Sívertsen:

Written By
More from úlfurinn
Aurora Bena Frosta
Po pięciu latach od wydania By the throat ukaże się nowa eksperymentalna...
Read More
Leave a comment