Nowy album Kippi Kaninus już wkrótce

Kippi Kaninus

Niedawno Pétur Ben powiedział nam w wywiadzie, że Kippi Kaninus, w którym to projekcie gra na gitarze, przygotowuje swoją kolejną płytę. W ubiegłym tygodniu mózg tego przedsięwzięcia – Guðmundur Vignir Karlsson – przedstawił światu pierwszy utwór z nadchodzącego albumu zatytułowanego Temperaments. Wydawnictwo ma ukazać się początkiem przyszłego roku. Posłuchajcie Formant!

Kippi Kaninus jest na islandzkiej scenie muzycznej już od ponad dekady, od 2001 roku. Projekt ten przechodził wielokrotne metamorfozy. Z początku był jedynie aktem solowym Guðmundura Vignira Karlssona. Ukazało się wtedy domowej roboty wydawnictwo Afternoon Coffee Clasiccal Music, a rok później, w 2002 roku, nakładem wytwórni Kitchen Motors Huggun. Jego pełna wyobraźni, prowadzona przez rozbawione bity zaskakująca elektroniczna muzyka jest teraz prezentowana na żywo przez pełny skład. Na scenie pojawiają się dwaj perkusiści, basista, gitarzysta oraz puzonista.

Głos Kippi Kaninus można usłyszeć między innymi na albumie BjörkMedulla. Artysta występował na całym świecie, otwierał także koncerty takich artystów Amiina, Kira Kira, Mugison czy Múm. Jego muzyka pojawiała się także w filmach Friðrika Þóra (Niceland) czy Dagura Káriego (Voksne Mennesker).

Facebook

Written By
More from úlfurinn
Majowa trasa ET Tumasona!
Jeśli macie ochotę na koncert, który nie pozostawi Was obojętnymi, zapraszamy na...
Read More
Leave a comment