Jón Ólafsson & Futuregrapher – 'Eitt’. Wesprzyj powstanie albumu

Jón Ólafsson i Futuregrapher połączyli swoje siły, aby stworzyć wspólne dzieło. Mieszanka wyjątkowa, bo z jednej strony Jón, świetny muzyk, ze swoimi pięknymi melodiami, granymi na fortepianie/keyboardzie. Z drugiej strony Futuregrapher, niesamowicie kreatywny artysta, wnoszący ambientową przestrzeń i elektroniczną świeżość. Obaj panowie, do 22 sierpnia, za pośrednictwem Karolina Fund zbierają środki na nagranie i wydanie albumu. Mają już połowę potrzebnej sumy. Jeśli macie taką możliwość, wesprzyjcie to, co robią!

'Eitt’ ma być albumem ambientowo-awangardowym. Pierwszą wspólną produkcją Jóna i Árniego.

Jón Ólafsson & Futuregrapher. Picture by Albumm.is
Jón Ólafsson & Futuregrapher. Picture by Albumm.is

Kilka słów o twórcach:

Futuregrapher (Árni Grétar) to postać znana fanom muzyki elektronicznej z Islandii. Z wielu powodów – jest niezwykle aktywny, wydaje własne albumy, nagrywa z innymi artystami (Gallery Six, Árni Vector, Veroníque Vaka, Borko, Jón Ólafsson czy Snorri Ásmundsson). Współuczestniczy też w cudzych projektach i prowadzi własną wytwórnię – Möller Records, która nieustannie dostarcza nam mnóstwo świetnej islandzkiej elektroniki/ambientu.

Nasz wywiad z artystą (przy okazji wydania najnowszego albumu 'Skynvera’) przeczytacie tutaj.

Jón Ólafsson urodził się w 1963 roku. Powołał do życia i grał z wieloma popularnymi zespołami, aktualnie jest członkiem Nýdönsk. Pracował też w radiu i telewizji. Za program 'Af fingrum fram’ otrzymał nagrodę Edda. Jón miał swój wkład w powstanie aż 130 albumów. Wśród artystów, z którymi pracował są m.in. John Grant, Emiliana Torrini, Megas, Björk i  Ragnheiður Gröndal. Jest dwukrotnym zdobywcą Icelandic Music Award w kategorii instrumentów klawiszowych.

Album promuje klip do utworu Myndir, w reżyserii Mareinna Thorssona.

Tutaj znajdziecie opis projektu i wszelkie opcje wsparcia. Zapraszamy i polecamy!

https://www.karolinafund.com/project/view/1022

Zdjęcie: Albumm.is

Written By
More from Bartek Wilk
Dream Wife – Fire, zapowiedź nowej EPki
Fire – to tytuł nowej EPki Dream Wife, której wydanie zostało zaplanowane...
Read More
0 replies on “Jón Ólafsson & Futuregrapher – 'Eitt’. Wesprzyj powstanie albumu”