Daniel Spaleniak i Axel Flóvent w warszawskim klubie Stodoła

15 listopada indie-folkowy, pochodzący z Łodzi Daniel Spaleniak będzie dzielił scenę z Islandczykiem Axel Flóvent w warszawskim klubie Stodoła w ramach projektu Live Europe.

Daniel Spaleniak promuje obecnie swój drugi krążek “Back Home”. To z tego albumu można usłyszeć kilka utworów, oglądając amerykańskie seriale “Elementary” lub “The Path”. Axel Flóvent zagra w Polsce po raz drugi – na początku roku grał mini-tournée po klubach w Warszawie, Katowicach i Trójmieście. Jeden z utworów Axela mogliśmy usłyszeć w reklamie piwa Leżajskie.

15 listopada 2016
wejście: 19:00
20:00 – rozpoczęcie koncertu

Bilety:
Przedsprzedaż – 25 pln (stojące)
W dniu koncertu –30 pln (stojące)

Daniel Spaleniak jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na Amerykańskim rynku w związku z czym jego piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

„Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66.” Jarek Szubrycht

Do tej pory Daniel wydał dwa albumy; Dreamers, który jak zauważyła Agnieszka Szydłowska w Programie Alternatywnym na antenie Trójki, jest bardzo dobrze ułożony. Drugi Back Home, ukazał się w 2016 roku ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem. Oprócz tego zagrał na tak kultowych festiwalach jak między innymi Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu tego roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Axel Flóvent jest Islandczykiem, jego indie-folkowa twórczość, którą dzielił się na swoich EP-kach i koncertach w całej Europie, owocuje ostatecznie zaplanowanym na początek przyszłego roku debiutanckiego longplaya. Wychowany w muzycznej rodzinie, m.in. przez ojca multiinstrumentalistę, od najmłodszych lat wykazywał chęć do grania. Jego kompozycje to zazwyczaj minimalistyczne formy, oparte na wokalu i skromnych dźwiękach gitary. Axel Flóvent reprezentował Islandię na jednym z największych festiwali showcasowych w Europie – prestiżowym Eurosonic Norderslag w Holandii, jako oficjalny zespół European Broadcasting Union. Jego utwory mają ponad milion odsłuchów na Soundcloud, a piosenka “Beach” znalazła się na ścieżkach dźwiękowych popularnych amerykańskich seriali The Vampire Diaries oraz Grey’s Anatomy.

*Info z materiałów promotora

Written By
More from Bartek Wilk
Norway and Iceland Meet Slovakia
Od 22 do 24 lutego w stolicy Słowacji, Bratysławie odbędzie się bardzo...
Read More
0 replies on “Daniel Spaleniak i Axel Flóvent w warszawskim klubie Stodoła”