Hugar w warszawskiej Otwartej Pracowni Jazdów!

W najbliższy czwartek Otwarta Pracownia Jazdów w Warszawie przywita niecodziennych gości. Na jedyny koncert w Polsce zawitają Bergur Thorisson i Petur Jonsson, tworzący duet Hugar. Koncert w magicznej przestrzeni domku fińskiego będzie niezwykłym wydarzeniem, bo muzyka Hugar przepełniona jest nostalgią i melancholią. To wprost idealne dźwięki na tę porę roku…

Hugar jako zespół powstało w 2012 roku. To właśnie wtedy Bergur i Pétur, którzy wcześniej współpracowali ze sobą w różnych zespołach, zdecydowali się postawić wspólny projekt na pierwszym miejscu.

Ich przepiękny, debiutancki album zatytułowany Hugar wydany został w 2014 roku i zawiera 11 instrumentalnych kompozycji. Płyta została świetnie przyjęta i doczekała się ponad 20 milionów odtworzeń na Spotify. Album w wersji cyfrowej dostępny jest całkowicie za darmo na stronie bandcamp zespołu. Jeśli jeszcze nie znacie tych kompozycji, to zdecydowanie powinniście nadrobić zaległości i to wcale nie dlatego, że w nagraniach wzięli udział wspaniali goście, wśród których znalazł się m.in. Ólafur Arnalds. Więcej na temat płyty w naszej recenzji – tutaj. Dodam tylko, że końcem roku duet zagra na festiwalu NORÐUR OG NIÐUR przygotowanym i organizowanym przez Sigur Rós!

Foto: https://hugar.bandcamp.com/
Foto: https://hugar.bandcamp.com/

HUGAR (IS)
12 października 2017
godz. 20.15
Otwarta Pracownia Jazdów
ul. Jazdów 3/6, 00-467 Warszawa

Koncert rozpocznie się o godz. 20.15, ale w domku możecie pojawiać się już od 19.00.
Sugerowana darowizna na organizację wydarzenia oraz utrzymanie i konserwację domku: 20 zł… ale od tych co przybędą ze swoimi instrumentami nie będziemy przyjmować więcej niż 10 zł! :)

Domek fiński 3/6 jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Otwarta Pracownia nie posiada stałego finansowania, utrzymuje się z datków i pracy wolontariuszy. Zostań Patronem Pracowni – patronite.pl/otwartapracownia

https://www.facebook.com/events/663730203824985

https://www.facebook.com/hugarmusic/

#muzykaislandzka

Written By
More from Bartek Wilk
SIGUR RÓS – INNI
O tym jak bardzo wszyscy czekają na nowy album Sigur Rós świadczy...
Read More
0 replies on “Hugar w warszawskiej Otwartej Pracowni Jazdów!”