Tuż przed pierwszą polską trasą – wywiad z 7oi

Na swoim koncie ma 4 wydane i 2 nieopublikowane albumy, mnóstwo projektów – tworzył muzykę m.in. do spektakli teatralnych, tanecznych i filmów. Jest autorem niezliczonych utworów, choć nie wszystkie ujrzały światło dzienne. Niebawem przyjeżdża do Polski i zagra u nas 5 koncertów. Choć sam nie był wcześniej w naszym kraju, to jego twórczość już nas odwiedziła – w 2010 roku skomponował bowiem muzykę do przedstawienia, wystawianego w Śląskim Teatrze Tańca. Tuż przed polską trasą 7oi opowiedział nam trochę o sobie i tym, co robi.

ENGLISH VERSION HERE.

Michał: Johan na początku maja wybierasz się na trasę koncertową do Polski. Jakie są Twoje oczekiwania, czego się spodziewasz?

7oi: Cóż, nie mam pojęcia czego się spodziewać. To będzie moja pierwsza trasa, więc generalnie oczekuję wielu nowych doświadczeń, poznania mnóstwa ludzi i oczywiście liczę na fantastyczną przygodę.

Michał: W takim razie czego my słuchacze – miłośnicy muzyki islandzkiej możemy się spodziewać?

7oi: To jest świetne pytanie. Rzecz w tym, że nigdy nie wiadomo czego spodziewać się po moich koncertach. Potrafię stworzyć bardzo schizofreniczne sety na żywo, a także utworzyć mix wszystkiego począwszy od uroczych dźwięków pianina po ciężkie, elektroniczne szaleństwo. Tak więc, oczekujcie nieoczekiwanego.

Michał: Ostatnio pojawił się w sieci twój nowy utwór pt. FLOW – jest to zapowiedz jakiegoś pełnego wydawnictwa w najbliższym czasie?

7oi: Krótko mówiąc – tak. Zacząłem pracę nad nowym wydawnictwem i te piosenki są początkiem mojego projektu, pokazują też kierunek, w którym zmierzam z dźwiękiem. Odkąd zacząłem przygotowywać się do trasy po Polsce, zacząłem także pracę nad kolejnymi utworami, więc można powiedzieć, że kolejna produkcja nadchodzi wielkimi krokami. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować jeszcze w tym roku.

Michał: Z tego co wiemy odbędzie się 5 twoich koncertów w naszym kraju… z tego co nam wiadomo miałeś już jakieś kontakty z Polską. Możesz nam o tym coś opowiedzieć?

7oi: O tak, pięć koncertów w pięć dni, w pięciu różnych miastach. Trasę zaplanował mój przyjaciel, Michał, który całą organizację wziął na siebie. Gdyby nie jego zaangażowanie i pomoc ze strony Iceland Express – islandzkich linii lotniczych, to nie byłbym w stanie zorganizować takiej trasy koncertowej.

Swoją drogą, to nie jest pierwszy raz kiedy ‘występuję’ w Polsce. Mimo, że osobiście nigdy nie pojawiłem się w Polsce, to stworzyłem muzykę do muzycznego przedstawienia w Śląskim Teatrze Tańca w 2010 roku. Tak się złożyło, że moja muzyka przyjechała do Polski dwa lata wcześniej niż ja.

Michał: 7oi – proszę zapowiedz jakoś swój koncert.

7oi: Cóż, oto daty moich koncertów:

3 Maja @ OkoMiasta, Katowice
4 Maja @ SkupKultury, Tychy
5 Maja @ Powiększenie/Plan B, Warszawa
6 Maja @ Falanster, Wrocław
7 Maja @ KlubMigawka, Kraków

Oficjalna strona artysty – http://sevenoi.com/

Written By
More from Losmich1
7oi wkrótce w Polsce!!!
Mamy informacje dotyczące pierwszej w naszym kraju trasy koncertowej tajemniczego muzyka kryjącego...
Read More
Leave a comment