Norður og Niður Festival – fotograficzna retrospektywa Agaty Skupniewicz

Dokładnie dwa miesiące temu w Reykjaviku odbył się niezwykły festiwal. Norður Og Niður to artystyczne wydarzenie bez precedensu, islandzkie święto sztuki, które świat zawdzięcza członkom Sigur Rós, ich przyjaciołom i współpracownikom. Bardzo się cieszymy, że możemy się z Wami podzielić fotograficzną retrospektywą kilku niesamowitych, festiwalowych wydarzeń. Autorką zdjęć jest Agata Skupniewicz, artystka, która postanowiła spojrzeć na festiwal przez obiektyw. Zdjęcia, które Wam prezentujemy, choć przedstawiają różne festiwalowe wydarzenia, łączy jedno – to fotografie ukazujące skrzyżowanie dziedzin sztuki w brzmieniu dźwięków Sigur Rós.

Agata Skupniewicz – ur. w 1990 r. w Toruniu, artystka wizualna i multimedialna, fotograf, podróżnik. Dyplom w pracowni grafiki multimedialenj Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, liczne wystawy indywidualne, zbiorowe, przeglądy i festiwale filmowe w Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań), Hiszpanii, Belgii, Rumunii, Argentynie, Kolumbii. Dwukrotna stypendystka Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Miasta Torunia. Więcej o autorce na jej stronie internetowej – www.hideouts.pl.

***

29-30 grudnia 2017 r. Harpa Reykjavik Concert Hall and Conference Centre
At Dusk, We Embrace (Myrkrið faðmar)
Iceland Dance Company
Wystąpili: Erna Ómarsdóttir i Valdimar Jóhannsson we współpracy z tancerzami IDC i z towarzyszeniem nowej muzyki Sigur Rós
Fotografie: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl

Foto: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl
Foto: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl
Foto: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl

***

Soundtracks of memories
27 grudnia 2017 r. Reykjanesbær Music School Bell Choir zaprezentowali specjalne aranżacje utworów Sigur Rós
Fotografie: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl

***

30 grudnia 2017 r. Norðurljós
Liminal – Sigur Rós Soundbath
Wciągająca instalacja przepełniona ambientową przestrzenią dźwięków miksowanych przez Jónsiego i Alexa (niepublikowane fragmenty utworów) za pomocą instrumentu o nazwie Solblossi. Projekt, który twórczo współtworzyli Juan Azulay (Creative Direction), Perry Hall (live performances) i Jonathan Jones Morri (Code) – to pulsująca światłem instalacja/instrument stworzony specjalnie dla Sigur Rós ‘Liminal’ Soundbath. Solblossi działa jak prawdziwy, koncertowy instrument.
Fotografie: Agata Skupniewicz | www.hideouts.pl

This slideshow requires JavaScript.

Written By
More from Bartek Wilk
HULDAsound release day! Special interview with HULDA
HULDA is Rannvá’s Helenudóttir artist name. She’s energetic, enthusiastic and charismatic Faroese...
Read More
0 replies on “Norður og Niður Festival – fotograficzna retrospektywa Agaty Skupniewicz”