Album in a Bottle Ásgeira odnaleziony na plaży

Kilka dni temu, na jednej z plaż, gdzieś na wschodnim wybrzeżu Islandii, Sigrún Sigurpálsdóttir odnalazła niezwykły przedmiot. To specjalna butelka, w której znajdował się 7-calowy winylowy album Ásgeira. Album in a Bottle powstał w ramach projektu Straight to Vinyl, podczas którego artysta, nagrywał swoje utwory bezpośrednio na winylowe krążki (24-godzinną transmisję z tego wydarzenia prowadziła islandzka telewizja publiczna i YT). W ten sposób powstało 30 unikalnych krążków, które trafiły w różne miejsca na świecie. Kilka z nich wciąż jeszcze czeka na swoich właścicieli.

W listopadzie, podczas festiwalu Iceland Airwaves, Ásgeir wrzucił ze śmigłowca do oceanu swój album (Album in a Bottle), zabezpieczony w specjalnej butelce i wyposażony w nadajnik satelitarny. Niestety, po dwóch tygodniach album osiadł na niezamieszkanej wyspie w Breiðarfjörður, na zachodnim wybrzeżu Islandii. Z pomocą dobrych ludzi udało się jednak zabrać album i załadować na pokład kontenerowca Lagarfoss płynącego do Rotterdamu. Dzięki temu, album znów wyruszył w swoją podróż. 24 listopada został wyrzucony za burtę gdzieś na południe od Höfn í Hornarfjörður. Od tamtego czasu album przemierzył ponad 5 tys. km nim osiadł na brzegu, przekroczył nawet krąg polarny! Szczegóły podróży zobaczycie tutaj:

http://www.verkis.is/gps/

A tu możecie zobaczyć Sigrún i jej rodzinę, otwierającą butelkę z albumem, który szczęśliwie okazał się nieuszkodzony!

Gdzieś na świecie wciąż jest jeszcze kilka tych unikalnych 7-calowych winyli, które czekają na szczęśliwe odnalezienie. Na stronie Ásgeira możecie zobaczyć listę tych, którzy już je posiadają:

https://www.asgeirmusic.com/straighttovinyl

Przy projekcie Album in a Bottle Ásgeir współpracował z firmami Verkís Verkfræðistofa, Ævar vísindamaður i Icelandic National Broadcasting Service RÚV. Poza elementem zabawy, projekt miał też walor edukacyjny – chodziło o zwrócenie uwagi na problem zanieszczyszczenia mórz, a jednocześnie przyczynił się do badań naukowych nad wpływem wiatrów na dryfowanie obiektów w oceanie.

Źródło: Ásgeir FB

Written By
More from Bartek Wilk
Sigur Rós – film #9: Seraph (Dash Shaw & John Cameron Mitchell)
Już tylko trzy dni pozostały do pierwszego z polskich koncertów Sigur Rós....
Read More
0 replies on “Album in a Bottle Ásgeira odnaleziony na plaży”