Soffía Björg i Jef Maarawi na wspólnej trasie

Z ogromną radością przedstawiamy szczegóły wyjątkowej trasy koncertowej dwójki artystów, związanych z Soundvik! Islandka – Soffía Björg i Jef Maarawi, urodzony w Brazylii, grecki muzyk zagrają w sumie 8 koncertów. Zaczynają w najbliższy piątek, 4 maja, a zakończą w sobotę, 12 maja w Krakowie!

Soffía Björg

Urodzona na północnym zachodzie Islandii, w regionie, który zamieszkuje zaledwie 130 osób. Pochodzi z muzycznej rodziny. Matka śpiewaczka operowa, babcia piosenkarka, ojciec kompozytor. Soffia studiowała śpiew, jazz i blues, a także ukończyła islandzką akademię sztuk pięknych.

Od 2010 roku Soffia współtworzyła folkowy zespół Brother Grass. Debiutancki album artystki, nagrany w słynnym studiu Sigur Rós „Sundlaugin”, został wydany w marcu 2017. Inspiracji jest wiele. Od Erica Claptona i Whitney Houston, przez grunge lat ’90 po artystki takie jak Norah Jones, czy Neko Case. Kierownikiem produkcji albumu był Ben Hillier, który pracował z takimi zespołami jak m.in. Blur, Elbow, Graham Coxon, czy Depeche Mode.

O jej talencie i niezwykle ciepłym odbiorze przez publiczność świadczą choćby nominacje i wyróżnienia. W ubiegłym roku Soffia była nominowana do National Radio & Listeners Choice Awards w kategoriachL debiutant, wokalistka, wideo roku i koncert roku.

Jesteśmy pewni, że Soffia oczaruje także polską publiczność!

Jef Maarawi

Urodzony w brazylijskim Sao Paulo, grecki muzyk, autor tekstów i aktor, zamieszkały w Atenach. Jego inspiracje obejmują twórczość takich artystów jak m.in. Father John Misty, Elliott Smith, Bonnie „Prince” Billy, a także kultura muzyczna Brazylii.

W 2007 roku Jef stworzył projekt muzyczny nazwany Egg Hell, z którym między 2009, a 2014 wydał 3 albumy.

Jego pierwsza solowa płyta, „Comfort Food” wydana w grudniu 2017 przez greckie wydawnictwo Inner Ear zdobyła sporo pozytywnych recenzji w greckich mediach.

Jef Maarawi tworzy piękne muzyczne pejzaże przepełnione melancholią, smutkiem, bólem, ale także i lekkim cynizmem, realizmem i ironią ukrytymi w jego rewelacyjnych tekstach. Warto dać się ponieść śpiewanym opowieściom ateńskiego artysty.

Koncerty:

04/05 – Bielsko-Biała – Klubokawiarnia Aquarium

https://www.facebook.com/events/361508647680459??ti=ia

Written By
More from Bartek Wilk
Specjalnie dla nas: Hubert Klimko-Dobrzaniecki w rozmowie z Bartkiem Wilkiem
Z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim miałem okazję rozmawiać ponad rok temu, wczesną wiosną 2017...
Read More
0 replies on “Soffía Björg i Jef Maarawi na wspólnej trasie”