Mr. Silla – Hands on Hands – wesprzyj wydanie albumu!

Nasza dobra znajoma, Mr. Silla przygotowuje się do wydania długo oczekiwanego, pełnego albumu zatytułowanego albumu „Hands On Hands”. Płyta ma się ukazać jeszcze w tym roku i zostanie wydana nakładem nowej wytwórni – Making Records. Trwa zbiórka funduszy na winylowe wydanie tego albumu. Jeśli chcecie wesprzeć artystkę, możecie to zrobić tutaj.

Sigurlaug Gísladóttir – czyli Mr. Silla to jedna z ważniejszych i bardziej znanych postaci na islandzkiej scenie muzycznej, na której pojawiła się wraz z pionierami tamtejszej elektroniki, múm. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. W 2015 r. artystka wydała swój debiutancki – solowy album, którym wyznaczyła kierunek własnej muzycznej drogi. Pokazała też swoją kreatywną wszechstronność, zarówno poprzez wielorakie muzyczne kolaboracje, jak też przez współpracę z artystami tworzącymi w innych dziedzinach sztuki – w świecie mody i sztuk wizualnych.

Hands on Hands

Nowy album zawierać będzie 8 utworów. Wg zapowiedzi ma mocno kontrastować z poprzednią płytą artystki. Na „Hands On Hands” Mr. Silla zastanawia się nad dwoistością wszelakich rzeczy, od tosta z masłem poczynając, aż po zawiłości płci i seksualności. Od starannie przygotowanych chóralnych aranżacji po popowe hymny na temat anime. Mr. Silla prowadzi nas przez muzyczny świat, lekki brzmieniowo, ale z głęboką liryczną treścią. „Hands on Hands” został nagrany i zmiksowany między Berlinem a Londynem z pomocą producenta Mike’a Lindsaya (Tunng, Cheek Mountain Thief) oraz współpracownika / inżyniera miksującego Sama Slatera (Jóhann Jóhannsson, Ben Frost, Hildur Guðnadóttir). Album promuje utwór „Look at the Light”.

Trwa akcja zbiórki funduszy na pokrycie kosztów postprodukcji i tłoczenia winylu „Hands on Hands”. Jeśli chcecie wesprzeć ten projekt, wejdźcie na https://www.karolinafund.com/project/view/2306.

Written By
More from Bartek Wilk
Gyða Valtýsdóttir i Kjartan Sveinsson na PEOPLE Festival
Czy wyobrażacie sobie festiwal organizowany bez sponsorów? Festiwal, na którym występują fantastyczni...
Read More
0 replies on “Mr. Silla – Hands on Hands – wesprzyj wydanie albumu!”