Sólstafir i Skálmöld wydadzą swoje albumy tego samego dnia

Miłośnicy islandzkich ciężkich brzmień koniecznie muszą zanotować tę datę – 25 września 2020. Tego dnia ukażą się albumy dwóch najbardziej znanych islandzkich kapel metalowych – Sólstafir i Skálmöld. A już dziś, punktualnie o godz. 16 na YT premiera Akkeri – jednego z utworów, które znajdą się na nowej płycie Sólstafir!

O ile zawartość albumu Skálmöld jest dobrze znana (to zapis koncertu, który zespół zagrał z okazji swoich 10 urodzin), o tyle niespodzianką będzie to, co znajdzie się na albumie Sólstafir. Będzie mocno, momentami bardzo. Czujni i dociekliwi fani mieli już okazję usłyszeć fragmenty tego dzieła, które nosić będzie tytuł Endless Twilight of Codependent Love.

Poznaliśmy też już okładki obu albumów. Płytę Sólstafir zdobić będzie akwarela z 1864 roku, autorstwa Johanna Baptisty Zweckera (obraz zatytułowany Lady of the Mountain, który dwa lata później pojawił się w nieco zmienionej wersji w wydaniu Islandzkich Legend). W przypadku okładki nowej płyty Skálmöld nie ma niespodzianek, jej autorem jest, tak jak poprzednio – Kristjan Lyngmo.

Written By
More from Bartek Wilk
Głosujemy na Najlepszy Islandzki Utwór 2012 roku!
Zapraszamy wszystkich fanów muzyki islandzkiej do wzięcia udziału w plebiscycie na Najlepszy...
Read More
0 replies on “Sólstafir i Skálmöld wydadzą swoje albumy tego samego dnia”