Halo Łódź! Backyard i Prinspóló na fabrySCENIE!

Projekcja filmu „Backyard” oraz koncert zespołu Prinspóló na fabrySCENIE DeLux. Muzycy z FM Belfast, Skakkamanage, Sudden Weather Change i Reykjavík zagrają w Łodzi! / 21 września 2011 godz. 19:00

FabrySCENA DeLux przygotowała słodką niespodziankę dla wszystkich spragnionych muzycznych kalorii. Muzyczna uczta odbędzie się 21 września w fabrySTREFIE (Łódź, ul. Piotrkowska 138/ 140, fabryka F. Ramischa, wejście od ul. Roosevelta 10).

W menu kuchnia islandzka.

Przystawki: projekcja filmu „Backyard” (19:00, wstęp wolny)

„Backyard” to projekt, który szczęśliwie wymknął się spod kontroli organizatorów… Árni Rúnar (współzałożyciel zespołu FM Belfast) oraz Árni Sveinsson (DJ i reżyser) wpadli na pomysł, by zagrać koncert na… podwórku. Zaprosili znajome zespoły, zgromadzili sprzęt, przygotowali ciasteczka i czekali na rozwój wypadków. Efekt przerósł ich oczekiwania. Na przestrzeni dziesięciu metrów kwadratowych zebrali się najciekawsi muzycy islandzkiego młodego pokolenia, a kameralny koncert stał się wydarzeniem roku.

Dokument prezentuje aktualną scenę muzyczną Reykjaviku: od słodkiego post rocka grupy Borko, po synth-popowe brzmienie zespołu FM Belfast. Pojawiają się w nim także znani przedstawiciele eksperymentalnej elektroniki (gupa Mùm), a także zupełnie nowi wykonawcy, tacy jak Hjaltalin – zdobywcy statuetki za Najlepszy Album Roku 2010 (Icelandic Music Awards)

Danie główne: koncert zespołu Prinspóló (20:00, wstęp: 10 pln)

Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo – powiedział prezydent Islandii podczas wizyty w Polsce w 1999 roku. Właśnie od naszego wafelka swoją nazwę wzięła grupa Prinspóló. Prins Polo tworzą muzycy z takich zespołów jak  FM Belfast, Skakkamanage, Sudden Weather Change i Reykjavík w fabrySTREFIE. Zespół zagra w Polsce po raz pierwszy. Podczas występów kwartet promować będzie EP „Einn Heima” oraz debiutancki album „Jukk”, który został wydany przez świetną islandzką wytwórnię Kimi Records.

Prinspóló to świetny przykład na muzykę dla muzyki. Z założenia ma być zabawa. I jest. Album „Jukk” urzeka słuchacza swoją spontanicznością, frywolnie dryfując po obszarach muzyki pop i indie. Jest miło, przyjemnie, można poskakać i pośmiać się – czytamy na portalu „Muzyka Islandzka”.

Płyty „Jukk” można posłuchać na stronie: www.prinspolo.com

BILETY
Bilety 10 PLN dostępne od 7 września w:
– klubokawiarni Owoce i Warzywa – ul. Traugutta 9 w Łodzi
FabrySTREFIE – ul. Piotrkowska 138/140 w Łodzi
Bilety dostępne także przed koncertem w cenie 10 PLN.

START: 21 września 2011 godzina: 19.00
projekcja filmu „Backyard” (19:00, wstęp wolny)
koncert zespołu Prinspóló (20:00, wstęp: 10 pln)


Written By
More from Bartek Wilk
Captain Syrup, Kraków, 10.12.2016
Nie wiem jak Wy, ale ja nie miałem możliwości uczestniczenia w tegorocznym...
Read More
Leave a comment