Ogłaszamy oficjalnie plan trasy koncertowej Myrry Rós! MUZYKA ISLANDZKA jednym z patronów medialnych!


Jest nam niezwykle miło ogłosić, że trasa Myrry Rós została już zaplanowana, potwierdzona i wkrótce Islandka rozpocznie koncertować w kilkunastu miastach Polski. Muzyka Islandzka jako dumny patron medialny donosi o tym jako pierwsza.

Myrra wraz z zespołem rozpocznie trasę, jak już pisaliśmy, ostatniego dnia stycznia w klubie UCHO w Gdyni. Stamtąd wyruszą na południe, odwiedzą m.in Bydgoszcz, Warszawę, Wrocław i Kraków. Towarzyszyć artystce będzie jej zespół oraz dwóch niezwykłych artystów, którzy wystąpią jako support.

Pierwszy z nich to rewelacyjny projekt Owls of the Swamp.


Australijczyk Pete Uhlenbruch potrafi wyczarować magiczną dawkę doskonale wywarzonego folku. Nie pomyli   się ten, komu przyniesie on na myśl chłodny wdzięk wybitnych kolegów po fachu z Bon Iver’em czy Iron & Wine na czele, jednak w gruncie rzeczy znaleźć tam można o wiele więcej. Znany jako Owls of the Swamp, Uhlenbruch perfekcyjnie łączy bezładny folklor ze skomplikowanymi melodiami i wokalem, który na długo pozostaje w pamięci.


„Jego ostatni album, Go With River, przepełniony jest pięknymi balladami folkowymi. Album Go With River bardzo łatwo jest przeoczyć. Nie usłyszysz go w radio, ani samego artysty nie zobaczysz w ulubionym magazynie. Trudno jest znaleźć taką muzykę, ale błagam, nie przestawaj próbować.  Obiecuję, że nie pożałujesz.”
SOUNDS OF OZ, MAY 2011.


Jako drugi support wystąpi fenomen z Melbourne – PHIA.

Phia to czarujący projekt artystyczny, za który całkowicie odpowiada jedna osoba – Sophia Exiner, multiinstrumentalistka i songwriterka. Przy użyciu jedynie afrykańskiej kalimby oraz loop stacji potrafi wyczarować na scenie fascynujące muzyczne krajobrazy dla swoich uroczych opowieści. Jako doskonale wykształcona artystka, Phia perfekcyjnie przeplata ze sobą humor, emocje, beat-boxing i pstrykanie palcami, by otrzymać niezwykły kalejdoskop dźwięków. Jej muzyka i koncerty zwykle wymykają się gatunkom muzycznym, a publiczność wychodzi oczarowana. Po szaleńczych sześciu miesiącach, w czasie których Phia wydała znakomicie przyjętą pierwszą epkę „Garden of sound”, przeprowadziła się do Berlina, zagrała trasę koncertową na Islandii oraz koncerty w kilku innych krajach europejskich. Niedawno zakończyła trasę koncertową po Niemczech, gdzie prezentowała swoją twórczość nowej i spragnionej publiczności. Rok 2012 zapowiada się na jeszcze lepszy dla młodej artystki – na horyzoncie nowe wydawnictwo oraz napięty plan koncertów w całej Europie.

Znam obu artystów, widziałem ich występy na żywo i mogę z całą odpowiedzialnością zagwarantować niezapomniany koncert. Potwierdzenie moich słów poniżej:

Oto pełna trasa koncertowa:

31.01 Gdynia – Klub Muzyczny UCHO (gościnnie Owls of the Swamp)
01.02 Toruń – FRANTIC
(gościnnie Owls of the Swamp)
03.02 Bydgoszcz – MÓZG (gościnnie Owls of the Swamp)
04.02 Wrocław – FALANSTER (gościnnie Owls of the Swamp)

05.02 Wałbrzych – Zamek Książ
(gościnnie Owls of the Swamp)
07.02 Lublin – Przestrzeń Inicjatyw Twórczych TEKTURA (gościnnie PHIA & Owls of the Swamp)
08.02 Łódź – Fabrykosfera
(gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
09.02 Warszawa – Sen Pszczoły (gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
10.02 Kraków – Kolanko No 6 (gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
12.02 Oświęcim – Klub Układ (gościnnie Phia & Owls of the Swamp)

14.02 Chorzów – Leśniczówka
(gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
15.02 Puszczykowo – Pracownia Artystyczna LUPA
(gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
15.02 Poznań – Blue Note
(gościnnie Phia & Owls of the Swamp)
16.02 Szczecin – Klub Studencki Szafa
(gościnnie Phia & Owls of the Swamp)

* istnieje możliwość, że pojawią się jeszcze 2/3 dodatkowe terminy.

Ceny biletów będą śmiesznie niskie, więc nie zastanawiajcie się nawet.
Poleca MUZYKA ISLANDZKA!!!

More from dawid po prostu

MUNDI ubierze MYRRĘ !

Mundi, czy też Mundi Vondi, a właściwie Guðmundur Hallgrímsson to złote dziecko...
Read More

Dodaj komentarz