Nowa płyta Sigur Rós i trasa koncertowa 2012 tuż tuż…

Zespół Sigur Rós zakończył nagrywanie kolejnego albumu. Potwierdza to klawiszowiec zespołu, Kjartan Sveinsson w rozmowie z Fréttablaðið. Dodał też, że album powinien ujrzeć światło dzienne tej wiosny.

Wg dziennika, płyta ukaże się w sklepach w kwietniu lub maju tego roku. Z kolei trasa koncertowa zaplanowana jest na sierpień. Na chwilę obecną oficjalnie została opublikowana data pierwszego koncertu, 9 sierpnia na festivalu Bestival, który organizowany jest na wyspie Isle of Wight w Wielkiej Brytanii. Wczoraj we włoskim radiu Moby Dick-Radio 2 ogłoszono, że w dniu 2 sierpnia zespół ma być głównym headlinerem na festiwalu Perfect Day Festival w Vilafranca Scaligera (prowincja Werona) we Włoszech. Link do informacji z oficjalnej włoskiej strony fanów sigurros.it tutaj. Informacje o trasie można śledzić na stronie zespołu sigur-ros.co.uk.

Fani zespołu powinni być zadowoleni z powyższych informacji; ostatnia płyta „Með Suð Í Eyrum Við Spilum Endalaust” (Z Brzęczeniem w Uszach Gramy Bez Końca) wyszła w 2008 roku i była dobrze przyjętym krążkiem. W międzyczasie Jónsi wydał swój solowy album zatytułowany „Go” oraz odbył trasę koncertową po całym świecie wraz ze swoim livebandem: Þorvaldurem Þórvaldssonem, Alexem Sommersem (jedna druga projektu Jónsi & Alex), Úlfurem Hannsonem (Klive, Swords of Chaos, Úlfur), Ólafurem  Björnem Ólafssonem.

Przypominamy, że zespół Sigur Rós w listopadzie ostatniego roku wydał DVD „Inni” (Wewnątrz), który pokazuje koncert zespołu w londyńskim Alexandra Palace z 2008 roku, przeplatany różnymi wywiadami. Na płycie znalazła się też nowa piosenka Lúppulagið (The Loop Song).


More from paweł páll ævar

Nominacje do Iceland Music Award ogłoszone

Ogłoszono nominacje siedemnastej edycji islandzkiej nagrody muzycznej! Wśród nominowanych możemy znaleźć zarówno...
Read More

2 komentarze

Dodaj komentarz