Aldrei fór ég suður 2012


Jak co roku w weekend wielkanocny w Ísafjörður odbywa się festiwal muzyki islandzkiej Aldrei fór ég suður. Jest to tym bardziej cieszące serce wydarzenie, że dzięki Inspired by Iceland można obejrzeć 20-minutowe występy artystów w Zachodnich Fjordach z każdego miejsca na świecie.

Korzenie tej imprezy sięgają 2004 roku. Mugison wraz ze swoim ojcem wpadł na pomysł festiwalu w lecie 2003 roku, popijając piwo w Londynie. Zaczęło się niewinnie. Po prostu wyobrazili sobie takie wydarzenie w swoim małym rodzinnym mieście. Lokalni pracownicy mogliby śpiewać, udzielać się za konsoletą i generalnie wszystkich zabawiać jako główna atrakcja wieczoru. Następnego dnia pomysł jednak nie zniknął. Ba! Kiedy opowiedzieli o nim przyjaciołom, ci byli za wprowadzeniem go w życie. Sprawa ruszyła z kopyta, gdy wokalista zespołu Trabant skrzyknął znajomych. I tak to się właśnie zaczęło…

A teraz? Wszystko opiera się na wolontariacie. Wstęp jest darmowy, zaś jedynym problemem jaki może stanąć na drodze jest… dojazd do Ísafjörður. Tym, którzy o dotarciu w to miejsce mogą jedynie pomarzyć, z pomocą przychodzi Inspired by Iceland. Transmisje już jutro i pojutrze!

Tegoroczny line-up przedstawia się następująco:

Piątek, 6 kwietnia
Sobota, 7 kwietnia
Orphic Oxtra
Pollapönk
Mugison
Ketura
Cutaways/Gógó Píur
7oi
Klysja
Postularnir
Svavar Knútur
Biggibix
Skúli Þórðar
Hótel Rotterdam
Páll Óskar og Sunnukórinn
Lori Kelley
Gang Related
Snorri Helgason
Vintage Caravan
Muck
Jón Jónsson
Guðrið Hansdóttir
Legend
Nolo
Gísli Pálmi
Dúkkulísur
Skálmöld
HAM
Sykur
Þórunn Antonía
Reykjavík!
Áttavilltir
Retro Stefson

Nagrania z poprzedniej edycji wciąż jeszcze można zobaczyć na Inspired by Iceland

Strona festiwalu

Written By
More from úlfurinn

For a Minor Reflection wcale nie śpi

Ta post-rockowa formacja ostatnimi czasy zajmuje się nagrywaniem materiału na nową EPkę....
Read More

Dodaj komentarz