Po Sóley czas na Sing Fang i jego “Summer Echoes”!

Zgodnie z zapowiedziami nowy album Sin Fang jest już oficjalnie dostępny w Polsce. Dzięki Isound możecie go znaleźć w sklepach muzycznych w naszym kraju. Oficjalnie ogłaszamy, że muzykaislandzka.pl jest jednym z patronów tego wydawnictwa, a w związku z tym niebawem będziemy mieć dla Was konkurs…

„Islandia cieszy się nieprzebranym bogactwem muzycznych talentów. Jedną z największych gwiazd islandzkiej sceny alternatywnej jest Sin Fang – solowy projekt wokalisty i założyciela zespołu Seabear, zaliczającego się do najpopularniejszych islandzkich grup w Polsce.

Sam Sin Fang również poszerza grono zwolenników bardzo szybko. Na wydanym w zeszłym roku albumie „Summers Echoes”, lider projektu Sindri Már Sigfússon dokonuje cudów, udowadniając, że tytuł „islandzkiego króla lo-fi”, który nadały mu islandzkie media, nie jest na wyrost. Artysta proponuje wysokiej próby pop, przyprawiając go szczyptą muzycznego szaleństwa. W nagraniach uczestniczyła również wywodząca się z  Seabeara Soley znana także ze swoich solowych poczynań, a także muzycy tworzący Mum. Materiał na płytę w należącym do zespołu Sigur Ros studia Soundlaugin. Jak łatwo się zorientować, w powstawaniu “Summers Echoes” sprzymierzyły się największe islandzkie muzyczne siły.”

Info i zdjęcie ze strony Isound. link

O innych islandzkich wydawnictwach (Mum i Sóley) od Isound przeczytacie tutaj.

Written By
More from Bartek Wilk
Futuregrapher – Skynvera
Skynvera to drugi, pełny album Futuregraphera, a w sumie piąte wydawnictwo jeśli...
Read More
Leave a comment