Sudden Weather Change, In Siren i Oyama – kliknij, pobierz i posłuchaj

Jeśli lubicie mieć na dysku bądź przenośnym odtwarzaczu swoją muzykę (a kto nie lubi…?) w formacie mp3 – mamy dobre wieści. Nadarzyła się okazja, by całkowicie za darmo pobrać i posłuchać utworów promujących trzy zespoły. Jeden z nich to Sudden Weather Change z singlem promującym oczekiwany przez nas nowy album kapeli – Sculpture. Drugi to In Siren z coverem reklamującym koncert premierowy debiutanckiej płyty In Between Dreams. Trzeci zaś to powiew całkiem świeżego powietrza na muzycznej scenie Reykjavíku – nowa shoegaze’owa grupa Oyama prezentuje jeden z dwóch pierwszych utworów.

Na początku maja w wywiadzie z Sudden Weather Change został uchylony rąbek tajemnicy na temat nowego albumu. Nie wiadomo było jeszcze wtedy, kiedy dokładnie ukaże się płyta, aczkolwiek dowiedzieliśmy się, że znajduje się na niej 9 utworów, które prezentują się zupełnie inaczej niż dotychczasowe dokonania zespołu. Sculpture ukazała się 1 sierpnia, jest dostępna na gogoyoko i promuje ją utwór Weak Design, który można pobrać w formacie mp3 ze strony magazynu Grapevine (kolumna po lewej stronie).

Swoimi nowymi dokonaniami muzycznymi dzieli się również zespół In Siren, który w czerwcu wydał swój debiutancki album. Na profilu Bandcamp grupy jest do pobrania cover legendarnej grupy Queen The Prophet’s Song. Utwór ten został zarejestrowany podczas sesji nagraniowej do In Between Dreams i reklamował koncert premierowy po wydaniu pierwszego krążka w historii In Siren.

W Reykjavíku projektów muzycznych przybywa jak grzybów po deszczu. Gdyby przypadkiem ktoś myślał, że shoegaze umarł, to musimy go wyprowadzić z błędu. Żyje i zmaterializował się pod nazwą Oyama na początku maja tego roku za sprawą piątki muzyków: Bergura Andersona (Just Another Snake Cult i Sudden Weather Change), Káriego Einarssona z The Fist Fokkers, Úlfura Alexandra Einarssona (Swords of Chaos, The Fist Fokkers oraz Útidúr), Júlíi Hermannsdóttir z We Painted The Walls oraz Rúnara Örna Marinóssona (Me The Slumbering Napoleon). Efektu współpracy w postaci dwóch utworów – Shade i Sometimes – można posłuchać już na gogoyoko, a także pobrać z soundclouda.

Written By
More from úlfurinn
Bloodgroup w świątecznej promocji P.W. Events
Dla tych z Was, którzy mają zamiar zaopatrzyć się w wejściówkę na...
Read More
Leave a comment