Pełny line-up Reykjavík Music Mess

Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu Reykjavík Music Mess, goszczącego w przestrzeniach KEX Hostel i Volta, ogłosili już wszystkich artystów, którzy pojawią się na scenie. Impreza odbywa się w tym roku już po raz trzeci. Zespoły z Islandii, Australii oraz Wielkiej Brytanii zagrają w dniach 24-26 maja 2013 roku.

Do line-upu festiwalu dołączyli artyści z islandzkiego podwórka:

Boogie Trouble – zespół założony pod koniec 2011 roku, czerpiący inspirację z disco lat 70 i dający na koncertach niesamowitą porcję energii wprost ze sceny. Aktualnie pracują nad swoim debiutem fonograficznym pod czujnym okiem Hermigervilla. Braku doświadczenia muzykom odmówić nie można, jako że zespół tworzą członkowie Rökkurró, Bárujárn, Útidúr i Sprengjuhöllin.

Loji – artysta z Reykjavíku, który szerszej publiczności może być znany z Sudden Weather Change czy Prins póló, aczkolwiek jego solowe dokonania zawierają o wiele głębszy ładunek emocjonalny. Na swoim koncie ma wydany dawno temu album Skundiskyssur, teraz pracuje nad nowym wydawnictwem Samansafn, które powinno ukazać się jeszcze w 2013 roku.

Monotown – zespół, w którym gra m.in. były mistrz piłki ręcznej Bjarki Sigurðsson znany jako B.Sig. Trwamy w oczekiwaniu na nowy album. Panowie zapowiadają brzmienie psychodeliczne z silnymi wpływami muzyki filmowej lat 60.

Stafrænn Hákon – zespół, który od 1999 roku niezmiennie wciąż poszukuje nowych dźwięków, zatem jego brzmienie jest już określane jako mieszanka post-rocka, lo-fi, ambientowych gitar i elektroniki. W listopadzie ukazała się siódma studyjna płyta projektu Ólafura Örna JosephssonaPrammi.

Tonik – to jednoosobowy projekt Antona Kaldal Ágústssona. Zacieranie wolnej przestrzeni pomiędzy dźwiękiem, obrazem i kolorem ma w tym przypadku spory wpływ na efekt końcowy. Do tego dorzućmy poszukiwania w przestrzeniach elektroniki. Na scenie do artysty dołączają także Hörður Már Bjarnason, Tumi Árnason i Þórður Hermannson. Zatem otrzymujemy brzmienie, które jest zarówno bogate, ale także i ogołocone. Minimalistyczne, acz skomplikowane. Osiągnięte z precyzją, a jednocześnie bardzo instynktowne.

Swój występ na Reykjavík Music Mess potwierdzili także: PVT (AUS), DZ Deathrays (AUS), Withered Hand (UK), Muck, Just Another Snake Cult, Oyama, Mammút, Bloodgroup, Sykur oraz Good Moon Deer.

Bilety w specjalnej promocji tzw. Early Bird są w sprzedaży do 16 kwietnia w cenie 3990 ISK. Można je dostać na stronie midi.is. Po więcej informacji kierujemy na:

www.ReykjavikMusicMess.com

Written By
More from úlfurinn
Muzyczne pocztówki z Islandii – Mono Town
Mono Town – to tak naprawdę trzyosobowy skład ze stolicy Islandii, którego...
Read More
Leave a comment