Premiera nowego teledysku Bloodgroup

Bloodgroup photo: Sigríður Ella Frímannsdóttir

Do sieci trafił drugi z kolei teledysk promujący najnowsze wydawnictwo electro-popowego kwartetu Bloodgroup, które zostało wydane również w Polsce w marcu bieżącego roku. Oficjalną premierę miał na stronie Halifax Collect, towarzyszy singlowi Nothing Is Written In The Stars i został wyreżyserowany przez jednego z najbardziej utalentowanych artystów z Wysp Owczych.

Heiðrik á Heygum to 29-letni farerski muzyk i reżyser. Zajmuje się fotografią, malarstwem i scenografią, ale to tylko garstka spośród jego artystycznych zainteresowań. Ukończył duńską szkołę filmową Kort & Dokumentar Filmskolen, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy dał o sobie znać m. in. poprzez współpracę z Eivør Pálsdóttir (nagradzany True Love) i Sakaris. Tworzy też teledyski do swoich utworów (Maria’s Donkey). Aktualnie pracuje nad wizualną stroną nowego projektu Janusa RasmussenaByrta.

Teledysk został nakręcony w zaledwie jeden dzień i okazał się heroiczną walką z przeciwnościami losu, bowiem jeszcze godzinę przed rozpoczęciem zdjęć nie była obsadzona jedna z ról, a reżyser – Heiðrik á Heygum – miał 40-stopniową gorączkę. Mimo to, udało się! W rolach głównych osoby blisko związane z zespołem – wokalistka Sunna Margrét Þórisdóttir, była wokalistka zespołu Lilja Kristín Jónsdóttir oraz Styrmir Hauksson, który niegdyś grał z Bloodgroup, a teraz czuwa nad dźwiękiem zespołu na albumach. Obejrzyjcie klip Nothing Is Written In The Stars w stylu Hitchcocka, którego wielkim fanem jest Heiðrik!

Bloodgroup – Nothing is Written in the Stars (Director: Heiðrik á Heygum) from Heidrik a Heygum on Vimeo.

Written By
More from úlfurinn
Árstíðir na Festiwalu Rozstaje 2013!
Wakacje tuż tuż. Zaplanowaliście już swoje koncertowe lato? Może być bardzo folkowe,...
Read More
Leave a comment