Jak brzmiało Sigur Rós w 1998 roku?

260-poster-1381329661_150x220Zastanawialiście się kiedykolwiek jak brzmiało Sigur Rós zanim panowie stali się głośni i rozpoznawalni? Teraz możecie się o tym przekonać oglądając film „When it happened”. To krótki film z 1998 roku, którego reżyserem jest Hrafn Gunnlaugsson, znany ze swojej Trylogii Wikingów: „When the Raven Flies” (1984) „In the Shadow of the Raven” (1988) i „Embla” (2007) reżyserska wersja „The White Viking”.

Hrafn Gunnlaugsson usłyszał o członkach Sigur Rós zanim jeszcze zdecydowali się założyć zespół. Byli wtedy tylko grupką przyjaciół, eksperymentującą z dźwiękami w czyimś garażu. Gunnlaugsson przekonał chłopaków, że ich talent to dokładnie to, czego potrzebował do ścieżki dźwiękowej swojego filmu.

„When it happened” wywołał kontrowersje z powodu niekonwencjonalnego podejścia do historii z erotycznym wątkiem. To historia chłopca, który spędza lato na farmie swojego wujka w czasie, kiedy wujek poznaje kobietę swoich marzeń…

Wyjątkowa gratka fanów Sigur Rós, bo pomijając obraz, muzycznie jest tu naprawdę interesująco. Momentami nawet westernowo :)

Film można obejrzeć dzięki Icelandic Cinema Online.

icelandic-cinema-online

Written By
More from Bartek Wilk

Zmarł Juraj Kušnierik, wielki przyjaciel Islandii

Dotarła do nas smutna wiadomość. 13 listopada na Islandii zmarł słowacki dziennikarz...
Read More

Dodaj komentarz