White Sky – Hania Rani & Dobrawa Czocher i Lilla Clara

Ten wyjątkowy utwór jest efektem współpracy duetu Hania Rani & Dobrawa Czocher z Clarą Schicketanz. To urzekająca kompozycja na fortepian, wiolonczelę i skrzypce, z delikatnym kobiecym wokalem. Choć tekst angielski, to klip i morze polskie – zdjęcia powstały w Międzyzdrojach. Jeśli w swojej muzycznej wrażliwości jednym tchem wymieniacie Ólafura Arnaldsa, Nilsa Frahma czy nawet Sóley, musicie poznać ten niezwykły duet. Hania Rani & Dobrawa Czocher.

Foto: Alfheidur Erla Gudmundsdottir
Foto: Alfheidur Erla Gudmundsdottir

Autorkami White Sky są Lilla Clara (mieszkająca w Berlinie Clara Schicketanz) i Hania Raniszewska. Wspólnie stworzyły muzykę, a Clara napisała angielski tekst do utworu. To delikatna, a jednocześnie pełna emocji kompozycja nie tylko dla tych, którym bliska jest współczesna muzyka klasyczna.

Hania i Dobrawa debiutowały we wrześniu 2015 roku albumem „Biała Flaga” z własnymi aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego. Utwór „White Sky” to zapowiedź nowego, nadchodzącego albumu, na którym znajdą się utwory powstałe na przestrzeni tego roku z najróżniejszymi znajomymi muzykami. Jak dodają dziewczyny, nie jest to jedyny album który przygotowują!

12 lipca Hania i Dobrawa zagrają w Berlinie.

White Sky

Wideo: Anna Lessner
Muzyka: Clara Schicketanz & Hania Rani
Słowa: Clara Schicketanz
Skrzypce: Kornelia Grądzka
Wiolonczela: Dobrawa Czocher
Fortepian: Hania Raniszewska
Realizacja dźwięku: Piotr Wieczorek

https://www.facebook.com/haniaranidobrawa/

 

Written By
More from Bartek Wilk
Polska premiera nowego utworu Halli Norðfjörð – The Bridge – tylko u nas!
Już dziś pierwszy z kilkudziesięciu koncertów Halli Nordfjord w Polsce. Od wczoraj...
Read More
0 replies on “White Sky – Hania Rani & Dobrawa Czocher i Lilla Clara”