Alex Somers – Captain Fantastic, music from the film

Dziś premiera albumu, a w zasadzie ścieżki dźwiękowej do filmu Captain Fantastic. Autorem muzyki jest Alex Somers, a w utworach pojawiają się tacy artyści jak Jónsi czy Sindri Már Sigfússon. Płyta została wydana nakładem Lakeshore Records (cyfrowo i na cd) a także Invada Records (winyl).

Soundtrack zawiera 24 utwory. Fragmenty dziesięciu z nich mogliśmy już wcześniej usłyszeć dzięki Lakeshore Records, a do dwóch – „Funeral Pyre” i „A New Beginning” – powstały też ruchome obrazy autorstwa siostry Jónsiego, Ingi Birgisdóttir.

W swojej muzycznej twórczości Alex bardzo konsekwentnie podąża drogą, którą wytyczył w projektach Riceboy Sleeps i Jónsi & Alex, a nawet wcześniej, w czasach istnienia i funkcjonowania Parachutes. W mistrzowski sposób buduje atmosferę i klimat utworów opartych na krótkich, powtarzalnych fragmentach. Warto wsłuchać się uważniej w jego muzykę, bo to fantastyczny producent, który potrafi wrzucić między dźwięki wiele wyjątkowych pereł…

Film Matta Rossa ma opowiadać historię Bena Casha (Viggo Mortensen), wychowującego szóstkę dzieci w lesie, z dala od cywilizacji. Muszą jednak zderzyć się ze współczesnym światem w drodze na pogrzeb żony Bena. Te dwa zdania opisu, to pewnie zupełne spłycenie treści filmu, tak naprawdę nie wiem więc jak dobry będzie ten obraz, ale muzyka?  Bardzo.

https://www.facebook.com/alexsomersmusic/

Alex Somers – Captain Fantastic, music from the film

artworks-000163440484-1czokw-t500x50001. A New Beginning
02. Church
03. Campfire
04. Funeral Pyre
05. She Slit Her Wrists
06. Memories
07. Fireflies
08. Home
09. Fell
10. Dream
11. Near Death
12. Water (I’m Right Here)
13. School Bus
14. Forrest
15. Look Forward To
16. Keepsakes
17. Remembering
18. Unsoundness
19. Waving Goodbye
20. Day Of Your Birth
21. Water (Not Go Home)
22. Goodbye…
23. Disappear
24. Fortress

Written By
More from Bartek Wilk
Múm w Białymstoku!
Wspaniałe wieści z Białegostoku. 2 grudnia Múm zagra na żywo do filmu...
Read More
0 replies on “Alex Somers – Captain Fantastic, music from the film”