PREMIERA: Skaði – Glory Box (Portishead cover)

Kolejny tydzień lutego oznacza kolejną premierę z cyklu mix noir, który powstał przy współpracy czwórki islandzkich muzyków. Tym razem jest to Skaði wykonująca utwór Glory Box, legendy brytyjskiego triphopu – Portishead.

Skaði Þórðardóttir to multimedialna artystka i performerka pochodząca z Reykjavíku. Zanim na dobre rozpoczęła swoją karierę muzyczną i występy na żywo, w 2014 roku ukończyła Interactive Media Design na Royal Academy of Art w Hadze. Pierwszy raz pojawiła się na scenie podczas undergroundowego kabaretu drag/burlesque – Drag-súgur, który odbywał się w legendarnym Gaukurinn, w styczniu 2016 roku. Od tamtego momentu, to w pełni eksperymentalne i chaotyczne show zaczęło kształtować się jako dojrzałe, rozbudowane i awangardowe widowisko sztuki alternatywnej, na którego popularność Skaði miała znaczący wpływ.

Na scenie jest jednocześnie intymną i agresywną performerką, która zyskała reputację agitatorki i buntowniczki, podważającej wszelkie zaistaniałe status quo swoim błyszczącym (glitter-core’owym?) stylem bycia. Jej inspiracją jest szczera miłość do muzyki, uwalniająca nas od nudnej, szarej egzystencji. Wolność i euforia, która pojawia się wśród ludzi, jest najważniejszym czynnikiem kształtującym Skaði jako artystkę.

Skaði media:

YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCLh55NcHVqisuroDtZcriBw/featured
Instagram – https://www.instagram.com/skadi_thordardottir/
Facebook – https://www.facebook.com/skadimuzik/
Official Website – http://skadimuzik.com

More from Emil Tybura

PREMIERA: Mighty Bear – All I Need (Radiohead cover)

W grudniu ubiegłego roku, czwórka islandzkich artystów spotkała się w jednym miejscu,...
Read More