Reykjavik Folk Festival – dzień pierwszy!

Już jutro w Reykjaviku rozpoczyna się kolejny islandzki festiwal. Kolejny, a jednak wyjątkowy. Reykjavik Folk Festival to trzy dni, podczas których możecie się przekonać jak szeroka i różnorodna jest islandzka scena folkowa. W tym roku Festiwal gości pod dachem KEX Hostel, a wystąpi na nim 12 artystów.

Kto zagra na tegorocznym Reykjavik Folk Festival?

Pierwszy koncertowy wieczór (czwartek, 1 marca, godz. 20) rozpocznie STUNTBIRD, czyli Svavar Níelsson.

O 20.45 na scenę wejdzie MADS MOURITZ. Mieszkający w Kopenhadze, ale związany muzycznie z Islandią choćby przez duet Song For Wendy, który współtworzył z Disą Jakobs.

21.30 to czas, kiedy swój koncert rozpocznie MYRRA RÓS. Jestem pewien, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać, zwłaszcza w Polsce. Urodzona w Hafnarfjörður, ma na swoim koncie dwa albumy – Kveldúlfur (2012) i One amongst others (2015).

Pierwszy dzień festiwalu zakończy LÁRA RÚNARS. Jej koncert rozpocznie się o 22.20. Lara urodziła się i wychowała w Reykjaviku. Swoją miłość do muzyki rozwijała przysłuchując się muzyce ojca, który grał w legendarnym islandzkim zespole Grafik. Wydała pięć własnych albumów, a jej wizerunek i muzyczne style przez lata ulegały zmianom. Aktualnie pracuje nad kolejną płytą, tym razem we współpracy z Sóley.

Written By
More from Bartek Wilk
Janus Rasmussen – Vín
Pochodzący z Wysp Owczych Janus Rasmussen właśnie dziś wydał swój solowy debiut...
Read More
0 replies on “Reykjavik Folk Festival – dzień pierwszy!”