The Hurting Svavara Knútura w oficjalnej selekcji Short Waves Festival

Dokładnie za miesiąc w Poznaniu odbędzie się 11. edycja Short Waves Festival – najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina w Polsce. Wśród wielu fantastycznych festiwalowych wydarzeń znalazło się coś, co zainteresuje fanów muzyki islandzkiej. Otóż, w oficjalnej selekcji konkursu Dances with Camera znalazł się The Hurting – klip do utworu Svavara Knútura, który wyreżyserował Kay Otto.

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje. W tym roku w konkursie Dances with Camera o nagrody powalczy 18 filmów z 14 krajów.

Jury konkursu przyzna trzy nagrody (najwyższa – 5000 zł / ok. 1200 euro). Z kolei widzowie zgromadzeni na pokazach konkursowych, głosując na wybrany przez siebie film, zdecydują o przyznaniu Nagrody Publiczności – 1 000 PLN (ok. 250 EUR).

Short Waves Festival 2019 odbędzie się w dniach 19-24 marca. Trzymamy kciuki za Svavara!

www.shortwaves.pl

Written By
More from Bartek Wilk
Islandzkie kino w Cafe Kulturalna
Cafe Kulturalna zaprasza na KINO ŚNIADANIE #3. Już w najbliższą sobotę możecie...
Read More
0 replies on “The Hurting Svavara Knútura w oficjalnej selekcji Short Waves Festival”