Nowy singiel MAMMÚT – Sun and Me

Sun and Me – to najnowszy singiel MAMMÚT (IS). Oprócz utworu tytułowego zawiera jeszcze jeden – Fire. Singiel ukazał się w czwartek, 16 lipca i jest zapowiedzią piątego albumu grupy. Oba nowe utwory są świetne i oba, podobnie jak cały nowy album zaśpiewane po angielsku. Posłuchajcie sami!

Kinder Versions – poprzednia (genialna i wielokrotnie nagradzana) płyta MAMMÚT miała swoją premierę w 2017 roku. Na nowe wydawnictwo musieliśmy więc czekać 3 lata, ale prace nad nowym albumem rozpoczęły się dużo wcześniej. Utwory nagrane zostały w sierpniu i wrześniu 2019 roku w Reykjaviku i Londynie. Płyta zatytułowana będzie „Ride The Fire”, a jej premiera zapowiedziana jest na 23 października.

Singiel Sun and Me / Fire jest próbką tego, co znajdzie się na pełnej płycie. Oba utwory zaśpiewane zostały po angielsku (taki też będzie cały album). Od pierwszych dźwięków nie ma żadnych wątpliwości, że MAMMÚT nie będą wyważać otwartych drzwi. „Sun and Me” to utwór melodyjny i lekki w refrenach, z ciężkim, charakterystycznym basem Ásy Dýradóttir i klimatycznymi gitarami. Zupełnie inaczej brzmi Fire. Jest liryczny, ściszony i nabrzmiewa niczym nadciągający sztorm.

Za nagrania odpowiedzialni byli Árni Hjörvar (produkcja) i Sam Slater (miks), a wydawnictwo jest oficjalnym debiutem nowego perkusisty – Valgeira Skorriego Vernharðssona. Okładkę singla zdobi mroczny linoryt (ależ ja lubię takie sitodruki!) autorstwa Ásy Dýradóttir.

A gdyby ktoś chciał zobaczyć i posłuchać MAMMÚT na żywo, to proszę bardzo. Poniższe nagranie zostało zarejestrowane w czerwcu tego roku, na jednym ze skrzyżowań w Reykjaviku. O północy. I właśnie za to kocham MAMMÚT i Islandię…

Written By
More from Bartek Wilk
Kiasmos headlinerami Electronic Stage – Colours of Ostrava!
Duet Kiasmos – Oláfur Arnalds i Janus Rasmussen zaprezentują swoją wizję inteligentnej...
Read More
0 replies on “Nowy singiel MAMMÚT – Sun and Me”