GO LIVE – nowe wydawnictwo Jónsiego

“Go Live” – to film/dwupłytowy album koncertowy zawierający głośny solowy show Jonsiego, który zresztą wciąż jeszcze można zobaczyć na żywo. Pięknie wydany pakiet zawiera przearanżowane na żywo wersje studyjnych utworów z debiutanckiego albumu “Go”, a także wersje wszystkich innych piosenek, które artysta wykonuje podczas swoich koncertów na czterech kontynentach.

FILM

Wizualna część “Go Live” oparta jest na filmie, zawierającym jeden z pierwszych występów Jónsiego z zespołem, podczas ‘final dress rehearsal’ w marcu 2010 r. Występ nagrany został przez Fifty Nine Productions, ludzi odpowiedzialnych za projekt scenografii koncertowego show Jonsiego. Na nagraniu uwieczniono niepowtarzalne sceny początkowej fazy produkcji koncertu, w którym udział wzięła zaproszona publiczność, która specjalnie na tę okazję przebrała się za zwierzęta. Film przeplatany jest wywiadami i fragmentami zakulisowych nagrań pokazujących Jonsiego i zespół podczas trasy koncerowej. Niespodzianką są specjalne, niepublikowane wersje “Icicle Sleeves”, “New Piano Song” i “Volume Pedal Song” i kilka innych nienazwanych muzycznych fragmentów, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Film trwa 1 godzinę i 14 minut.

ALBUM

Dźwiękowa część wydawnictwa, to cały, trwający 1 godz. i 15 minut koncert, taki jaki można było usłyszeć tego lata. Zawiera też kilka ekskluzywnych dodatków – “Stars In Still Water”, Saint Naive’, ‘Icicle Sleeves’ i ‘New Piano Song’, a także potężną w swoim brzmieniu wersję utworu ‘Sticks And Stones’, piosenki napisanej przez Jónsiego do filmu “Jak wytresować smoka”. Wszystko w twardej oprawie, w postaci dwudyskowej książki. Na szesnastu stronach “Go Live” zawiera też wiele osobistych zdjęć zrobionych przez zespół podczas trasy koncertowej.

“Go Live” w swoim zamierzeniu ma być uzupełnieniem “Go” i “Go Quiet” i jako takie będzie dostępne w specjalnej, niższej cenie.

Pełna tracklista:

DVD:

1 Hengilás
2 Icicle Sleeves
3 Kolniður
4 Tornado
5 Sinking Friendships
6 Go Do
7 Boy Lilikoi
8 New Piano Song
9 Around Us
10 Volume Pedal Song
11 Grow Till Tall

Sfilmowane na żywo w Londynie, 3 Mills Studios, 26 marca 2010.

CD:

1 Stars In Still Water*
2 Hengilás
3 Icicle Sleeves
4 Kolniður
5 Tornado
6 Sinking Friendships
7 Saint Naive
8 Go Do
9 Boy Lilikoi
10 Animal Arithmetic
11 New Piano Song*
12 Around Us
13 Sticks & Stones*
14 Grow Till Tall

Wszystkie utwory nagrane na żywo w Ancienne Belgique, 29 maja 2010, z wyjątkiem * – nagranego w The Dome w Brighton, 14 września 2010.

Przez najbliższe dwa miesiące fani będą mogli obejrzeć występ Jonsiego w USA, Belgii, Holandii, Południowej Korei i Japoni, a trasę zakończy koncert w Reykjaviku, 29 grudnia.

Dla wszystkich, którzy nie mogli zobaczyć koncertu, twórcy filmu Henry Jun Wah Lee i Kim Reid przygotowali specjalny klip video z koncertem w Wiltern Theatre w Los Angeles, który odbył się 17 października. Cały show skondensowany jest do czterech i pół minuty wizualnej magii. Klip można zobaczyć na oficjalnej stronie Jonsiego i na vimeo.

[posts-by-tag tags = „jonsi”]

Written By
More from Bartek Wilk
BIX – Sexy Saturn (20th Anniversary Release) recenzja
Sexy Saturn to wyjątkowe, bo jubileuszowe wydawnictwo Bixa, na którym znalazły się...
Read More
Leave a comment