7oi wkrótce w Polsce!!!

Mamy informacje dotyczące pierwszej w naszym kraju trasy koncertowej tajemniczego muzyka kryjącego się pod pseudonimem 7oi. Jóhann zjawi się w naszym kraju na początku maja. Odwiedzi między innymi: Katowice, Kraków, Warszawę, Wrocław. W najbliższym czasie będziemy mieli dla was płyty oraz bilety na to wydarzenie.

Poniżej kilka ciekawych informacji o muzyku oraz parę muzycznych smaczków.

Fowl – warto posłuchać!!!!

7oi to moniker artysty o nazwisku Jóhann Friðgeir Jóhannsson. 7oi jest muzykiem z małego miasteczka  Ísafjörður w Islandii. Tworzy on muzykę odkąd był nastolatkiem, a pod pseudonimem 7oi od 1999r. W  tych czasach, jego twórczość powstawała w całości na komputerze. Inspirował się artystami takimi jak Aphex Twin, Autechre i wieloma innymi. W 2003 jednak zaczął miksować prawdziwe instrumenty, a później nawet dodawać partie śpiewane, jeśli uważał to za konieczne.

Od początku kariery, 7oi nagrał 7 albumów oraz wiele ścieżek dźwiękowych; część z nich jest dostępna on-line na oficjalnej stronie artysty. Jóhannsson tworzył także muzykę dla teatrów i krótkich filmów fabularnych. Obecnie pracuje nad albumem, który ma być wydany jeszcze w tym roku.

Określenie gatunku muzycznego 7oi jest dość trudne. Jego muzyka łączy wszystkie style, waha się od elektronicznej IDM do bardzo melodramatycznego shoegaze ; od ambitne soundscapes do szalonych tecnhobeats; od muzyki klasycznej po plain odd, a nawet miks wszystkich gatunków jednocześnie. 7oia uważa, że gatunki są zbyt wiążące, zbyt restrykcyjne. To muzyka jest tym, co się liczy. Muzyka nie musi być ograniczona gatunkami.

Written By
More from Losmich1
Tuż przed pierwszą polską trasą – wywiad z 7oi
Na swoim koncie ma 4 wydane i 2 nieopublikowane albumy, mnóstwo projektów...
Read More
Leave a comment