Poznajcie ÍRiS!

Jest młoda, piękna i piekielnie utalentowana. Niebawem wyda swój debiutancki album,
który zapowiada się naprawdę znakomicie.

Poznajcie Íris.

Poznaliśmy się przypadkiem. Był weekend, spotkanie ze znajomymi w jednym z  popularniejszych hosteli w mieście, który również funkcjonuje jako bar i dość kiepskie miejsce na koncerty. Tego wieczoru jeden ze swoich pierwszych  występów miała właśnie Íris. Jak już wspomniałem, miejsce kiepskie na  przeżywanie muzyki, zgromadzeni ludzie raczej woleli przeżywać piwo i najnowsze plotki. Niewiele byłem w stanie usłyszeć, ale na tyle mnie zainteresowała muzyka, że postanowiłem porozmawiać z artystką  po koncercie. Umówiliśmy się na kawę, abym mógł się więcej dowiedzieć o tej czarującej Islandce.

Irís studiowała jazz, gra na pianinie, harfie, skrzypcach. Płynnie mówi w kilku językach i uwielbia robić swetry na drutach. Najbardziej jednak kocha muzykę. Swój debiutancki album nagrywała m.in. w słynnym studiu nagraniowym Sundlaugin, które należy do Sigur Rós. Krążek ma się ukazać już niebawem. Póki co nieznany jest tytuł, ale brzmienie jest niesamowicie interesujące, o czym mogłem się przekonać na koncercie Irís, który odbył się kilka tygodni temu w Café Rosenberg.


Wszystkich mieszkających w Reykjavíku zapraszamy na koncert artystki w najbliższą sobotę, 8-ego grudnia, w hostelu KEX (szczegóły).

Z pewnością będziemy jeszcze pisać o Íris, a już wkrótce zaprezentuje się Wam w specjalnym wideo. Na koniec przedstawiamy pierwszy singiel DAYBREAK:

ÍRiS – „Daybreak” from ÍRiS on Vimeo.

FACEBOOK
SOUNDCLOUD

More from dawid po prostu
Przedstawiamy pełną trasę koncertową Myrry Rós!
Pora oficjalnie ogłosić pełną, potwierdzoną już, drugą trasę islandzkiej artystki Myrry Rós....
Read More
Leave a comment