Skálmöld w Polsce we wrześniu

skalmold

Kolejne koncerty pojawiają się w naszym islandzkim kalendarium. Tym razem przyszła pora na viking folk metalowy Skálmöld. Ostatni raz zespół gościł w Polsce w październiku 2011 przy okazji Heidenfest w Warszawie i Krakowie, promując swoją debiutancką płytę Baldur.

Z dalekiej północy nadciągnie drużyna sześciu Islandczyków i tym razem zagra we Wrocławiu 11 września, a dzień później w Krakowie. Podczas 40-dniowej trasy towarzyszyć im będą również fiński folk metalowy Finntroll i farerski progresywno folk metalowy Týr.

środa 11 września 2013 r.
Alibi we Wrocławiu
ul. Grunwaldzka 67a

czwartek 12 września 2013 r.
Kwadrat w Krakowie
ul. Skarżyńskiego 1

Zespół został założony w sierpniu 2009 i od tamtej pory pracuje na miano najlepszej metalowej kapeli Islandii. Debiutancka płyta zatytułowana Baldur została wydana końce 2010 roku i jest albumem koncepcyjnym, opowiadającym w ambitny lirycznie sposób dramatyczne dzieje islandzkiego wikinga zwanego Baldur. Płyta bardzo szybko odniosła spory sukces, zarówno wśród fanów metalu jak i bardziej mainstreamowej muzyki.

Po ponad rocznej trasie koncertowej i akcji promocyjnej debiutanckiego krążka, ekipa Skálmöld powróciła do studia, by nagrać swój drugi album, który nazwała Börn Loka (Dzieci Lokiego). Ukazał się on w październiku 2012 roku.

Wikingowie ze Skálmöld nie osiadają na laurach. Już 29 listopada wystąpią na jednej scenie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną, by wykonać utwory z obu swoich albumów. To dopiero będzie koncert!

Written By
More from úlfurinn
Nowy Sin Fang w maju?
Dawno już nic nie wspominaliśmy o solowym projekcie Sindriego. Otóż ostatnio ukazały...
Read More
Leave a comment