Rökkurró – “Killing Time”

killing timeTrzy lata wypełnione podróżami między Tokyo, Londynem i Reykjavikiem zajęło muzykom Rökkurró nagranie nowych utworów. Zapewne pamiętacie, że po wydaniu Í Annan Heim, Hildur wyjechała do Japonii, a zespół zawiesił działalność. Nadszedł jednak nowy etap dla tej obiecującej kapeli.

Najnowszy utwór Rökkurró zatytułowany jest „Killing Time” i swoją premierę miał wczoraj na łamach The Line Of Best Fit. Nagranie wyraźnie pokazuje zmiany w brzmieniu zespołu. A w tej właśnie warstwie najwięcej się zmieniło, bo producentem albumu, który ma się ukazać na początku 2014 roku jest Helgi Hrafn Jónsson. Pojawia się więcej elektroniki i syntezatorów, zniknęła też charakterystyczna wiolonczela. Do zespołu dołączyło także dwoje nowych członków, to Helga (piano) i Skúli (bass). Kolejną ciekawostką jest fakt, że to pierwszy utwór Rökkurró śpiewany po angielsku. Na poprzednim albumie wszystkie teksty Hildur śpiewała po islandzku.

Przy okazji wydania nowej płyty postaramy się oczywiście porozmawiać z zespołem, a tymczasem polecam archiwalną rozmowę z Hildur Stefánsdóttir (jeden z moich pierwszych wywiadów sprzed ponad 3 lat).

Written By
More from Bartek Wilk
Islandzki finał Eurowizji
W sobotę odbył się drugi półfinał islandzkich eliminacji do konkursu Eurowizji. Znamy...
Read More
Leave a comment