Islandia w konkursie EuroMusic 2014

EuroMusic Contest

Islandzkie zespoły zdecydowanie wiedzą, jak dać o sobie znać na szerszych wodach rynku muzycznego. Dziesiątka wykonawców z Wyspy postanowiła wziąć udział w największym internetowym muzycznym konkursie Europy – EuroMusic Contest. Stawką jest występ przed ogromną publicznością w Paryżu podczas koncertu transmitowanego aż w 88 krajach oraz 3-dniowa sesja nagraniowa w światowej sławy greckim studiu Black Rock Studio.

W tegorocznej edycji EuroMusic bierze udział 40 krajów, w tym także Islandia czy Polska. Konkurs opiera się na internetowym systemie głosowania, co otwiera możliwość wybrania finalistów każdemu użytkownikowi sieci. Po pierwszej turze głosowania, trwającej miesiąc, z każdego kraju zostanie wybrany jeden artysta. Następnie do finału dostanie się 10 artystów wybranych przez profesjonalistów branży muzycznej (m.in. Universal, Jamendo, SoundCloud). Podczas finałowego koncertu w Paryżu publiczność będzie mogła głosować w czasie rzeczywistym online na swoich faworytów.

Oddaj swój cenny głos! W konkursie udział biorą:

Audio Nation – GŁOSUJ

Projekt utworzony w grudniu 2012 roku. Unikalne brzmienie Audio Nation wynika z kombinacji rocka, grunge’u, bluesa z odrobiną salsy. Perkusja i melodyjny bas są szkieletem, na bazie którego obudowana jest chrupka gitara uzupełniona o wyjątkowy rockowy wokal i delikatny saksofon.

Johnny And The Rest – GŁOSUJ

Kwartet założony w Reykjavíku, który rozpoczął swoją działalność od bluesa z lat 70., po czym ewoluował w stronę bardziej progresywnych, ciemniejszych stron indie rocka, co można usłyszeć na ich drugim albumie Wolves In the Night wydanym pod koniec grudnia 2013 roku. Jego recenzję możecie przeczytać na naszej stronie.

KlassartGŁOSUJ

Zespół został założony w 2006 roku przez rodzeństwo Smáriego i Fríðę Dís. Przełomowy moment w ich karierze nastąpił już tego samego roku, kiedy wygrali konkurs piosenki bluesowej organizowany przez radio Rás2. Następnego roku zespół wydał swój debiutancki album Bottle of blues i zebrał pozytywne recenzje.

Leaves – GŁOSUJ

Zespół powstał w Reykjavíku w 2001 roku i wydał niedawno swój czwarty album długogrający zatytułowany See you in the afterglow, którego recenzję przeczytać możecie na naszej stronie. Ogólnoświatowa premiera albumu zapowiadana jest na ten rok. Leaves a na koncie występy na trasach w Europie i Stanach z takimi zespołami jak Supergrass, Doves czy Stereophonics.

Morgan Kane – GŁOSUJ

Zespół założony w Reykjavíku w 2009 roku. Inspirowany wieloma stylami muzyki rockowej, aby tworzy swoje mroczne atmosferyczne brzmienie z wykorzystaniem barytonowych wokali, które kontrastują z melodiami. Recenzję debiutanckiej EPki znajdziecie tutaj.

Stafrænn Hákon – GŁOSUJ

Ostatni album zatytułowany Sanitas wypełniają chwytliwe i euforyczne utwory. Ich intensywność i moc stanowi kontynuację ostatniego wydawnictwa Stafrænn Hákon, które jest określane mianem dzikiej przejażdżki, na jaką zespół zabrał słuchacza.

Steed Lord – GŁOSUJ

Ten islandzki kolektyw znany jest z pokonywania granic twórczości i elektryzujących występów na żywo. Tworzy electronic synth-pop oraz różnego rodzaju eksperymentalne sztuki wizualne. W 2010 roku Steed Lord podpisał kontrakt z wiodącą w Ameryce Północnej i Południowej agencją promującą muzykę elektroniczną AM Only.

Storyteller – GŁOSUJ

Rockowe trio w skadzie Ágúst Örn Gústafsson (wokal, gitara, organy Hammonda i klawisze), Friðrik Fannar Jónasson (perkusja) oraz Jonni Richter (gitara basowa).

Una Stef – GŁOSUJ

Una Stef jest 23-letnią singer-songwriterką, która gra na pianinie. Jej muzyka to uduchowiony pop i R’n’B, aczkolwiek jest wokalistką jazzową i ukończyła prestiżową Akademię Muzyczną w Reykjavíku. Una porównywana jest do jej współczesnych, takich jak Adele czy Alicia Keys.

Written By
More from úlfurinn
Wesprzyj Ólöf Arnalds
Ólöf Arnalds rozpoczęła kampanię na platformie Pledge Music. Zamierza zebrać fundusze na...
Read More
0 replies on “Islandia w konkursie EuroMusic 2014”