Ben Frost na Unsound Festival w Krakowie

Festiwale, festiwale – w Białymstoku w maju 27 Dni Sztuki Współczesnej, miesiąc później pierwsza część festiwalu Halfway. Lipiec to Open’er w Gdyni, druga połowa białostockiego Halfway i krakowskie Rozstaje. Sierpień – OFF Festival w Katowicach i występ Mugisona na Sopot Festival. Koncertowej jesieni oczekujemy zaś w Krakowie – tam odbędą się dwa koncerty Sigur Rós podczas festiwalu Sacrum Profanum (16-17 września) oraz… wieczór z Benem Frostem na jubileuszowej 10. edycji Unsound Festival (14-21 października).

Ben Frost powraca do Krakowa. Dla ludzi, którzy są już za pan brat z Unsoundem, nie jest to wielką niespodzianką, bowiem ten australijski muzyk, osiadły w Reykjavíku, wystąpi tu już nie po raz pierwszy. W tym roku zaprezentuje premierowy koncert, a wraz z nim na scenie pojawią się dwaj perkusiści – Shahzad Ismaily i Greg Fox z Liturgy.

Jego pierwsza wizyta miała miejsce w 2008 roku. Zagrał wtedy w niezwykłym wnętrzu gotyckiego kościoła św. Katarzyny, a zapis koncertu jest w całości dostępny.

Dwa lata później pojawił się w towarzystwie utalentowanego dyrygenta młodego pokolenia – Daníela Bjarnasona. We współpracy z Sinfonietta Cracovia skomponowali dzieło inspirowane powieścią Stanisława Lema oraz filmem Tarkowskiego z 1972 roku – Solaris, o którym więcej przeczytać można tutaj. Projekt został premierowo zaprezentowany na żywo w 28-osobowym składzie podczas Unsound Festival 2010. Światowa premiera miała miejsce pół roku później podczas drugiej edycji Unsound Festival New York.

Ben Frost na Bandcampie

Written By
More from úlfurinn

Tilbury z turbulencjami

W ubiegłym miesiącu, 29 października, ukazał się na Islandii drugi pełnowymiarowy album...
Read More

Dodaj komentarz