Nowy album Útidúr na Gogoyoko

Dzięki Gogoyoko można przedpremierowo odsłuchać drugi album Útidúr – Detour, który zostanie wydany 15 kwietnia i zawiera 7 premierowych kompozycji. Aby wreszcie podzielić się swoją pracą z fanami, po opłaceniu nagrań, muzycy zwrócili się do słuchaczy z pomysłem kampanii na platformie IndieGogo. Dzięki temu udało im się zebrać pieniądze na ostatnie szlify materiału, mastering i produkcję. Już w przyszłym tygodniu 1000 wytłoczonych kopii nowej płyty wraz z okładkami specjalnie stworzonymi przez wokalistę Gunnara Örna trafi do sprzedaży.

Detour to zbiór siedmiu utworów, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Zespół przeszedł niejako metamorfozę. Zmiany w składzie pociągnęły za sobą również lekką odmianę stylistyki, w której muzycy się poruszali. W brzmieniu Útidúr pozostała ta charakterystyczna nuta radosnego i ambitnego chamber-popu, aczkolwiek zostało ono okraszone także odrobiną elektroniki. Dodaje to nowym utworom energii i świeżości. Teraz zespół jest zdecydowanie w stanie wyciągnąć słuchaczy na parkiet, chociażby takim Grasping For Air, który to utwór jest reinterpretacją piosenki Grasping For Thoughts z debiutanckiej płyty This Mess We’ve Made i aż prosi słuchaczy o rozruszanie kości. Jest on zarazem pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo.

Grupa zaistniała na islandzkiej scenie muzycznej w lecie 2009 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Gunnara Örna oraz klawiszowca Kristinna Roach. W swojej muzyce na debiutanckiej płycie wykorzystywali szerokie instrumentarium. Usłyszeć można było akordeon, perkusję, gitary, kontrabas, sekcję dętą i smyczkową, co dało dość potężne brzmienie jak na lekko mrugający okiem do słuchacza chamber-pop. W pracę nad This Mess We‘ve Made zaangażowanych było ponad 20 muzyków, a materiał został nagrany w studiu Sundlaugin w lecie 2010 roku.

Útidúr pracuje aktualnie nad teledyskiem do piosenki Vultures, która ma promować nadchodzący album.

Útidúr – Detour
1. Grasping for Air
2. Maelstrom
3. Aeroplane
4. Bumblebee
5. Groundhog Day
6. Vultures
7. Harmonikk

Written By
More from úlfurinn

Svavar Knútur na jedynym koncercie w Polsce!

Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni Islandii i jednocześnie zobaczyć świetnego komika, zajrzyjcie...
Read More

Dodaj komentarz