Christian Löffler i Janus Rasmussen na dwóch koncertach w Polsce!

Już tylko kilka dni pozostało do polskich koncertów Christiana Löfflera i Janusa Rasmussena. Obaj artyści promują swoje nowe, świetne albumy. W czwartek zagrają w Tamie w Poznaniu, a w piątek w warszawskim Niebie. Jeśli jeszcze nie macie biletów na koncerty tej dwójki, lepiej się pospieszcie (w przypadku Warszawy niestety jest już za późno, koncert został wyprzedany!). To nie będą zwykłe koncerty. Dlaczego?

Współtworzący znany na całym świecie duet Kiasmos – Janus Rasmussen właśnie wydał swój solowy album. Jego premiera odbyła się w piątek, a sam artysta zagrał z tej okazji specjalny koncert w Kaffibarrin w Reykjaviku. Do Polski przyjeżdża więc w niecały tydzień po premierze. Możemy się zatem spodziewać niesamowitej energii, tym bardziej, że Vín, to album pełen niesamowitych brzmień i eksperymentów. Naszą recenzję płyty znajdziecie tutaj. Album został wydany przez wytwórnię Christiana Löfflera – Ki Records. To właśnie temu artyście Janus towarzyszy w trasie koncertowej.

Niezwykle zapowiada się również koncert Christiana Löfflera. 5 kwietnia, a więc w dniu koncertu w Warszawie ukaże się bowiem jego najnowsza płyta Graal (Prologue). Tytułowy dopisek „prolog” nie jest przypadkowy – na jesień br. Christian zapowiedział premierę albumu uzupełniającego nagrania z Graal. Mieszkającego w Niemczesch Christiana i jego muzyki nie trzeba specjalnie przedstawiać, to fantastyczna, klimatyczna elektronika, którą kochają zwłaszcza miłośnicy dźwięków ze Skandynawii. Dodam tylko, że podobnie jak na poprzednim albumie – Mare, na najnowszej płycie artysty znów pojawi się fantastyczna wokalistka Mohna. Utwór Like Water, z jej udziałem promuje najnowsze wydawnictwo Löfflera.

 

Written By
More from Bartek Wilk
Gdańsk DocFilm Festival – relacja
Na początku maja w Gdańsku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie – filmowe i...
Read More
0 replies on “Christian Löffler i Janus Rasmussen na dwóch koncertach w Polsce!”